Wróć

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Międzynarodowy Dzień Muzeów obchodzony jest corocznie 18 maja. Jest to dzień dedykowany sztuce, kulturze i dziedzictwu narodowemu, mający na celu promowanie muzeów oraz świadomości społecznej na temat ich roli w społeczeństwie.

W tym dniu muzea na całym świecie organizują różnorodne wydarzenia, takie jak darmowe wejścia, warsztaty, spotkania z kuratorami czy koncerty. Jest to doskonała okazja do poznania historii i kultury, zgłębienia wiedzy na temat różnorodnych dziedzin oraz cieszenia się sztuką w różnych formach.

Muzea odgrywają ważną rolę w edukacji społeczeństwa. Dzięki nim możemy zanurzyć się w historii, odkrywać nowe perspektywy i korzystać z bogactwa różnorodnych zbiorów. Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów życzymy wszystkim muzealnikom pełnego szczęścia, sukcesów w pracy oraz nieustającej pasji w ochronie i promowaniu dziedzictwa kulturowego. Niech Wasza praca przynosi wiele satysfakcji i radości z inspiracji, jakie dajecie innym! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w pielęgnowanie i udostępnianie historii naszego świata.

Wszystkiego najlepszego!