Wróć

Przeprowadzka bez bólu

Zmiany są nieodłączną częścią naszego życia. Jedni lubią je bardziej, inni mniej, bo często niosą za sobą komplikacje. Przeniesienie dużej ilości danych w inne miejsce to na pewno spore wyzwanie, w dodatku niosące za sobą ryzyko ich utraty. Ogrom prac wydaje nam się nie udźwignięcia, więc… odsuwamy je w bliżej nieokreśloną przyszłość. A tymczasem proste rozwiązanie jest w zasięgu ręki.

Gromadzone przez lata dane to bardzo cenny zasób – niezależnie od tego, czego dotyczą. Tym bardziej, kiedy mówimy o muzealiach – setkach, a nawet tysiącach pieczołowicie opisanych obiektów. Kiedy trzeba je przenieść, rodzi się obawa o bezpieczeństwo danych, o to, czy nie trzeba będzie ich szukać, poprawiać, uzupełniać czy nawet wpisywać na nowo. No właśnie, czy trzeba? Zapewniamy, że nie.

Co ważne – przeniesienie tych informacji do systemu Muzeo jest nie tylko możliwe, ale też nie wymaga od muzealników żadnych działań – całą pracę wykonają nasi informatycy. Nie ma przy tym znaczenia, czy dokonujemy importu danych zapisanych w edytorze tekstu, arkuszach kalkulacyjnych czy innym systemie do ewidencji. Nasze doświadczenie zdobyte przy dziesiątkach tego typu projektów gwarantuje powodzenie całej operacji.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem: