Wróć

Ewidencja w muzeum – nie tylko muzealia

Bez wątpienia najcenniejszą częścią muzealnego majątku są eksponaty, ale muzeum to także budynki, samochody, sprzęt audio i video, regały, gabloty – słowem wszystko to, bez czego muzeum nie mogłoby działać. I o ile przeciętnego zwiedzającego niespecjalnie interesuje, ile regałów znajduje się w muzeum, to już pracowników działów technicznych czy administracji – owszem. Naszą ideą jest, by system Muzeo kompleksowo wspierał pracę muzealników, więc pomyśleliśmy także o tych, którzy zajmują się ewidencją wyposażenia muzeum.

Moduł ewidencji wyposażenia umożliwia prowadzenie rejestru wszystkiego, co posiada muzeum: zarówno majątku trwałego, jak i przedmiotów stanowiących wyposażenie (własne i obce, np. leasingowane). Wyjątkiem są pojazdy, dla których w systemie przewidziano osobny moduł, z bardziej rozbudowaną obsługą. Wpisując dany przedmiot do rejestru możemy dołączyć wszystkie związane z nim dokumenty, plik z jego wizerunkiem, opisać obowiązujące terminy, dodać informacje o naprawach czy czasowych wyłączeniach z użytkowania. System umożliwia także oznaczenie miejsc użytkowania danego przedmiotu oraz prowadzenie ewidencji ruchu: od przyjęcia przedmiotów, po ich likwidację czy zbycie. Do każdego przedmiotu automatycznie generuje się kod kreskowy, który znacznie ułatwi nam przeprowadzenie skontrum przy pomocy urządzeń mobilnych.

Moduł ewidencji obejmuje także m.in. rozliczenie towarów i materiałów, rejestr dokumentów (wraz z kontrolowaniem terminów ważności i awizowaniem przy uruchomieniu systemu oraz za pomocą maili i sms), harmonogramy, zarządzanie ryzykiem, grupami osób, ich nieobecnościami i zajętościami. Umożliwia też prowadzenie dziennika korespondencji i obsługę obiegu dokumentów.

Zainteresowanych zakupem systemu Muzeo (lub modułów dodatkowych) zapraszamy do kontaktu: biuro@fpsystem.pl, tel. 603 317 174.