Wróć

Z Muzeo na MuzeOn jednym klikiem

Publikacja obiektów na stronie internetowej jeszcze nigdy nie była tak prosta: użytkownicy systemu Muzeo mogą to zrobić jednym kliknięciem.

Jak już informowaliśmy, z początkiem listopada uruchomiliśmy portal MuzeON – przeznaczony dla muzealników i wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętym dziedzictwem. Zawiera on wiele ciekawych informacji (m.in. oferty pracy w muzeach, informacje o szkoleniach, konferencjach i wydarzeniach muzealnych), ale także dział, który szczególnie polecamy Państwa uwadze.

“Warto zobaczyć” to miejsce, w którym muzea mogą pochwalić się swoimi zbiorami. Publikacja obiektów za pośrednictwem systemu Muzeo jest bardzo prosta: wybieramy obiekt z listy w księdze inwentarzowej, klikamy przycisk “publikuj” i… już. Cały świat może zobaczyć, jak ciekawe eksponaty mamy w swoim muzeum!

Jeśli nie macie Państwo jeszcze własnej strony, na której prezentujecie swoje obiekty, zapraszamy do ich bezpłatnego publikowania na naszym portalu. Informujemy także, że na Państwa zlecenie możemy wykonać profesjonalną stronę internetową. Może ona współpracować z systemem Muzeo lub być zupełnie od niego niezależna. Z naszych usług skorzystały już Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem i Muzeum Krakowa.

Wszelkie pytania dotyczące portalu MuzeOn prosimy kierować na adres redakcja@muzeon.pl.