Wróć

Pomoc na trudne czasy

Kilka dni temu minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił założenia nowego programu wsparcia dla instytucji kultury i twórców. Środki można pozyskać m.in. na udostępnianie w sieci zasobów i wystaw muzealnych oraz tworzenie stron internetowych czyli zadania, które możecie Państwo zrealizować z naszą pomocą.

Jak informuje MKiDN, środki pozyskane w ramach programu „Kultura w sieci” mogą być przeznaczone m.in. na  „udostępnianie zapisów wydarzeń kulturalnych (w tym: przedstawień, koncertów, wystaw wraz z katalogami); wirtualne oprowadzania, spacery po miejscach kultury; udostępnianie i ponowne wykorzystywanie cyfrowych zasobów muzealnych, bibliotecznych, audiowizualnych, zabytkowych oraz archiwalnych – w tym tworzenie stron internetowych lub aplikacji popularyzujących zasoby cyfrowe oraz działania związane z edukacją w zakresie zbiorów cyfrowych; tworzenie stron, gier internetowych, aplikacji mobilnych z dziedziny kultury”.

System Muzeo znakomicie wpisuje się w powyższe założenia: pozwala na udostępnianie obiektów, wystaw i wydarzeń muzealnych na specjalnie do tego celu utworzonym portalu. Proponujemy także import danych z dotychczas używanego przez Państwa systemu. Zapraszamy do współpracy – mimo panujących ograniczeń pracujemy normalnie i jesteśmy gotowi odpowiedzieć Państwu na wszelkie pytania i propozycje.

Dodajmy, że zadania objęte programem „Kultura w sieci” można będzie realizować w okresie od 1 maja do 30 października tego roku, a termin składania wniosków to 20 kwietnia. Wysokość dofinansowania może wynieść od 5 do 150 tysięcy złotych. Dokładne informacje oraz potrzebne dokumenty znajdziecie Państwo na stronach MKiDN oraz Narodowego Centrum Kultury.

https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-w-sieci–rusza-program-mkidn-finansowania-zmian-formy-upowszechniania-dzialalnosci-tworczej

https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-w-sieci/aktualnosci/nabor-wnioskow-2020?fbclid=IwAR3Wtsr78wcagAVyH00Q5e9zV-VCnxhcfL2sjyDN2ZHoMz_faOL_yp1wJgg