Wróć

Zlecenia między działami – szybciej i łatwiej

Jednym z rozwiązań wprowadzonych do systemu Muzeo jest możliwość współpracy między działami, np. w kwestii zleceń digitalizacyjnych.

Użytkownik z działu merytorycznego będący opiekunem bądź inwentaryzatorem danej księgi może za pośrednictwem systemu wysłać zlecenie do działu digitalizacji, by ten zrobił zdjęcia konkretnego obiektu. To ważne zwłaszcza dla dużych muzeów, w których dział digitalizacji i inwentaryzacji mogą mieścić się w różnych budynkach, ale i w mniejszych placówkach ta funkcjonalność systemu ułatwia współpracę między poszczególnymi działami.

Obserwując status danego zlecenia pracownik wie, na jakim etapie się ono obecnie znajduje. Pierwszą fazą jest redagowanie polegające na dodawaniu obiektów do danego zlecenia. Kolejne etapy to: przekazanie zlecenia, przyjęcie go lub zwrócenie do dalszych uzgodnień, wydanie obiektu do działu digitalizacji, przyjęcie go, realizacja, sprawdzenie zgodności i odbiór zlecenia, zwrot obiektu i zamknięcie zlecenia. W ten sam sposób można tworzyć zlecenia konserwacji.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszym systemem, zapraszamy do kontaktu.