Wróć

Zapraszamy do Gdańska

W imieniu organizatorów, czyli Polskiego Stowarzyszenia Inwentaryzatorów Muzealnych oraz pomorskiej Międzymuzealnej Grupy ds. Digitalizacji DigiMuz serdecznie zapraszamy do Gdańska na V Zjazd Inwentaryzatorów Muzealnych.

Konferencja odbędzie się w dniach 21 – 22 maja i będzie dotyczyć zastosowania technologii cyfrowych w muzealnictwie – począwszy od kompleksowego zarządzania zbiorami, przez ewidencję, dokumentację i konserwację zbiorów, po ich udostępnianie.

Zjazd będzie okazją do wymiany doświadczeń w szerszym gronie muzealników i ekspertów. Warto dodać, że w skład grupy DigiMuz wchodzą zarówno główni inwentaryzatorzy muzeów, jak również pracownicy działów im podlegających, m.in. fotografowie, specjaliści ds. digitalizacji i udostępniania zbiorów.

Pierwszy dzień konferencji będzie poświęcony działalności PSIM, natomiast drugi – działaniom dotyczącym technologii cyfrowych, digitalizacji oraz jej zastosowań w pracy muzeów. Dodatkową atrakcją konferencji będą coroczne Regaty Smoczych Łodzi Trójmiejskich Instytucji Kultury.

Spotkania odbędą się w salach konferencyjnych Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – Ośrodku Kultury Morskiej oraz siedzibie głównej przy ul. Ołowianka 9-13.

Konferencja w Gdańsku będzie także znakomitą okazją do spotkania z nami i zapoznania się z nowościami systemu Muzeo.